۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ فروردين
تفاهم نامه همكاري علمي دانشگاه اصفهان با دانشگاه هاي اسپانيا و پرتغال
تفاهم نامه همكاري علمي دانشگاه اصفهان با دانشگاه هاي اسپانيا و پرتغال

 

تفاهم نامه دانشگاه اصفهان با دانشگاه هاي جزاير بالئاري اسپانيا

دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان به اتفاق دكتر سيد كميل طيبي مشاور رئيس در امور بين ­الملل و مدير دفتر همكاري­ هاي علمي بين ­المللي دانشگاه و پرفسور جعفر جعفري استاد برچسته دانشگاه ويسكانسن امريكا و استاد وابسته دانشگاه اصفهان با مسئولان دانشگاه جزاير بالئاري اسپانيا (UIB) ديدار و در خصوص راه اندازي دوره هاي مشترك كارشناسي 1+3 و كارشناسي 1+1 بويژه در حوزه گردشگري و مدرسه مشترك هتلداري به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش وب سايت خبريuinews  در اين جلسه، ابتدا پرفسور لورنس هوگوت (Dr. Lorenc Huguet) رئيس دانشگاه جزاير بالئاري (UIB) و دكتر يوم كاروت (Jaume Carot) معاون دانشگاه جزاير بالئاري ضمن بيان خوشوقتي از اين ملاقات به معرفي دانشگاه خود پرداخت و آن را در حوزه هاي گردشگري و هتلداري پيشرو در سطح جهان دانست و ابراز اميدواري نمود كه با امضاي تفاهم نامه همكاري دو دانشگاه اصفهان و جزاير بالئاري بتوانند از همكاري­هاي مؤثرتري در آينده نزديك برخوردار شده و به گسترش دانش گردشگري در هر دو كشور كمك نمايند.

همچنين دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان هم با اظهار خردسندي از ملاقات پيش آمده خواستار راه اندازي دوره هاي مشترك در حداقل زمان ممكن بين دو دانشگاه شد و اظهار اميدواري نمود دو دانشگاه بتوانند، در اجراي دوره­ هاي مشترك به ويژه در زمينه گردشگري بين ­المللي موفق عمل نمايند.

ادامه اين ملاقات به بحث و تبادل نظر در خصوص ايجاد دوره مشترك توريسم در دانشگاه اصفهان با همكاري دانشگاه بالئاري اختصاص داشت، و بدين لحاظ مقرر شد پس از امضاي تفاهم نامه طرفين نسبت به موارد زير تصميم گيري نمايند:

- تشكيل يك كارگروه مشترك و معرفي دو رابط دائمي به منظور انتقال اطلاعات

- بازديد هيأت­ هايي از دو دانشگاه به منظور آشنايي و تبادل نظر

- اقدام براي مطابق ­سازي واحدهاي درسي دوره مشترك كارشناسي ارشد توريسم

- برقراري دوره­ هاي آموزشي كوتاه مدت در UIB و معرفي داوطلبين ايراني از بخش­ هاي گردشگري

- اقدام براي پايان­ نامه­ هاي مشترك در حوزه گردشگري

در پايان تفاهم نامه همكاري بين دانشگاه اصفهان و دانشگاه جزاير بالئاري كه به سه زبان فارسي، انگليسي و كاتالان تهيه شده بود توسط دو رئيس دانشگاه به امضا رسيد و نسخه هاي آن مورد مبادله قرار گرفت. اهم مفاد اين تفاهم نامه به شرح زير است:

- تبادل اطلاعات، آثار علمي چاپ شده و منابع موجود در كتابخانه‌هاي هر دو دانشگاه،

- بسترسازي جهت حضور اعضاي هيأت علمي آموزشي و پژوهشي براي همكاري و شركت در دوره‌هاي ارايه شده توسط طرفين،

- برگزاري سمينارها، كنفرانس‌ها و سمپوزيوم‌ها،

- اجراي طرح‌هاي تحقيقاتي مشترك،

- طراحي دوره‌ها و برنامه‌هاي آموزشي مشترك،

- ايجاد دوره‌هاي مشترك (دوگانه مدرك)،

- امكان دسترسي به تجهيزات و مواد خاص،

- برنامه‌ريزي براي بازديدهاي كوتاه،

- انجام مبادلات در زمينه كارشناسي و تحصيلات تكميلي،

- و ساير فعاليت‌هايي كه به توافق طرفين برسد.

شايان ذكر است كه دانشگاه جزارير بالئاري اسپانيا در شهر پالما و جزيره مايوركا واقع شده است و از دانشگاه هاي پيشرو و شناخته شده در حوزه گردشگري و مدرسه هتلداري در سطح جهان است.

 

 

امضاي تفاهم نامه دانشگاه اصفهان و دانشگاه آلگارو پرتغال براي همكاري هاي علمي

دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان به اتفاق دكتر سيد كميل طيبي مشاور رئيس در امور بين­ الملل و مدير دفتر همكاري­ هاي علمي بين ­المللي دانشگاه و پرفسور جعفر جعفري استاد برجسته دانشگاه ويسكانسن امريكا و استاد وابسته دانشگاه اصفهان با پرفسور پائلو آگواس (Paulo Águas) رئيس دانشگاه آلگارو و آقاي دكتر افيجينو ربلو (Dr. Efigenio daluz Rebelo) رئيس دانشكده اقتصاد و بازرگاني و پرفسور ژائو آلبينو (Dr. Joao Albino) استاد برجسته گردشگري آن دانشگاه ملاقات نمود.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر طالبي ضمن تشكر از دعوت آن دانشگاه نسبت به توسعه همكاري­ ها ابراز علاقه نمود. وي به معرفي اجمالي دانشگاه اصفهان پرداخت و به زمينه­ هايي كه داراي مزيت نسبي بين دو دانشگاه است و مي­ تواند منجر به عملياتي شدن تفاهم نامه گردد، اشاره نمود. رئيس دانشگاه آلگارو هم با ابراز خوشحالي از پذيرش هيأت دانشگاه اصفهان به معرفي دانشگاه خود پرداخت و خاطر نشان ساخت همه تلاش خود را در جهت اجرايي شدن تفاهم ­نامه همكاري بين دو دانشگاه به كار خواهد بست.

دو رئيس دانشگاه پس از امضاي تفاهم نامه همكاري اقدام به مبادله نسخه ­هاي امضا شده نمودند. مهم ترين مفاد تفاهم نامه همكاري بين دانشگاه اصفهان و دانشگاه آلگارو به شرح زير است:

-       مبادله اعضاي هيأت علمي

-       همكاري علمي و فني دو دانشگاه در زمينه هاي مورد علاقه به خصوص گردشگري و هتل­داري

-       راهنمايي مشترك پايان ­نامه ­هاي تحصيلات تكميلي (به عنوان نقطه شروع)

-       برگزاري دوره­ هاي كوتاه­ مدت گردشگري و هتل­داري در دانشگاه آلگارو (به درخواست دانشگاه اصفهان)

گفتني است كه دانشگاه آلگارو يك دانشگاه دولتي پرتغال است كه در سال 1979 تاسيس شده است و در بخش جنوبي اين كشور در استان آلگارو شهر فارو كه يكي از مناطق مهم گردشگري است واقع شده است. اين دانشگاه داراي مدرسه هتلداري و رشته هاي گردشگري بين المللي است كه از اعتبار بالايي در سطح جهان برخوردار است.

 

 

تاریخ:
1397/03/05
تعداد بازدید:
389
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
تغییر کد امنیتی
كد امنيت
Powered by DorsaPortal